Menu
Your Cart

O nás

Ahojte,

 pamätáte sa na svoju prvú šálku kávy? Asi nie, však? Čo ste si o nej vtedy pomysleli? Čierna, horká voda, čo je to?? :)

 DAR

... dostali sme ju od Boha ako veľmi dôležitú plodinu; aby nám dala niečo úplne iné ako ostatné poľnohospodárske plodiny. A našli sme to: chute, vône, zážitky, ranné vzpruženie, dôvod na to sadnúť si s priateľmi a porozprávať sa,... a užiť si tú chvíľu.

KAŽDÁ KÁVA JE ČIERNA, ALE...

... nie je káva ako káva. Dobrá káva je ako dobrý priateľ, ktorý nikdy nesklame; dá nám to, čo od nej očakávame.  Samozrejme, ak je to dobrá káva.

KONVENČNÉ (LACNÉ) KÁVY

Pestujú sa na kvantitu, zberajú sa kombajnmi. Ich rast sa vo veľkej miere podporuje chemikáliami,... Nooo, ale to už aj stačí... Prejdime radšej na niečo lepšie.   

NAŠE SKVELÉ KÁVY – PRÉMIOVÉ, PRIAMO Z FARIEM

Kvalita je na prvom mieste. Pestujú sa bez použitia podporných chemikálií. Týchto káv sa vypestuje rádovo menej, preto sú drahšie. Zberajú sa ručne, veľký dôraz sa kladie na kontrolu všetkých parametrov ich kvality, a to po celý čas pestovania, od kvetu až po zber. Všetky naše kávy sú priamo z fariem s ktorými spolupracujeme a udržiavame priateľské vzťahy. Sú lahodné a pražené tak, aby sme z nich "vytiahli" ich bohaté chute a vlastnosti. Nezaťažujú žalúdok a na rozdiel od konvenčných káv, prémiové kávy pôsobia blahodárne na ľudský organizmus. Postupne vám budeme prinášať ďalšie kvalitné kávy z celého sveta a budeme sa tešiť na vaše názory.

Cupping Score (bodové hodnotenie kvality) všetkých našich káv je 80 a viac, čo je odborníkmi označované ako SPECIALTY, MICRO LOT, alebo jednoducho PREMIUM.

Naša partnerská pražiareň je na Slovensku. Radi vás ňou prevedieme a ukážeme proces praženia a tiež prípravy rôznych druhov káv, pri ochutnávaní ktorých si budete môcť dať aj chutný domáci koláčik.

 Každý z nás už zrejme zabudol na svoju prvú šálku kávy. Ale to vôbec nevadí, teraz je čas vyskúšať niečo naozaj iné, lahodnú kávu od nás. Na tú už určite nezabudnete :)

 

Tešíme sa na spoluprácu s vami.

Tím Káva Saki